Menu
Klubnyt 30. marts kl. 22:54
I fodboldklubben BK Vest er der plads til alle Artikel fra Rødovre Lokal Nyt d. 29. marts 2017
U19
U19: Igen en ringe indsats af BK Vest
U19
U19: FLOT SÆSONSTART AF BK VEST
U19
Målmand søges til U19 Drenge rk. 1
U19
Afslutningsfest U19 (årgang 1998/99)
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Vores guld-sponsorer

Næste hjemmekamp
April 2017
27.
torsdag
19.00
BK Vest, Rødovre
4 - 2
Herrer
Superveteran
8-Superveteran 2 • Pulje 3
Nørrekær
Taastrup FC
Nørrekær
28.
fredag
19.00
BK Vest, Rødovre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 3
Nørrekær
Greve Strandby GS-03
Nørrekær
29.
lørdag
10.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Brøndby Strand IK
Espelunden Kunstgræs
29.
lørdag
10.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 2
Nørrekær
BK Friheden
Nørrekær
30.
søndag
10.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 3, 2 baner
Ballerup Idrætspark
5-mandsbanerne
Hillerød Fodbold
Ballerup Idrætspark
5-mandsbanerne
30.
søndag
10.54
BK Vest, Rødovre
Herrer
U10
U10 dr 5-mands (07) beg. - Forårsserie 30/4 • Pulje 3, 2 baner
Ballerup Idrætspark
5-mandsbanerne
Grantoftens IF
Ballerup Idrætspark
5-mandsbanerne
30.
søndag
13.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (03) • Pulje 2
Nørrekær
Allerød Fodbold Klub
Nørrekær
30.
søndag
16.00
BK Vest, Rødovre (1)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Nørrekær
Vor Frue IF
Nørrekær
Maj 2017
1.
mandag
19.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 3
Nørrekær
Glostrup
Nørrekær
3.
onsdag
19.00
BK Vest, Rødovre (1)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Nørrekær
Greve Fodbold (2)
Nørrekær
4.
torsdag
19.00
BK Vest, Rødovre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 3
Nørrekær
BSF (2)
Nørrekær
6.
lørdag
10.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 4
Nørrekær
B. 1973, Herlev
Nørrekær
6.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 6. maj • Pulje 5
Greve Idræts Center
Rishøj Boldklub (2)
Greve Idræts Center
6.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 29
Elverroad
Bagsværd BK (1)
Elverroad
6.
lørdag
11.48
BK Vest, Rødovre
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (09) 3 - 6. maj • Pulje 5
Greve Idræts Center
BK Avarta (1)
Greve Idræts Center
6.
lørdag
11.48
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 6. maj • Pulje 29
Elverroad
BFC Lundegården (1)
Elverroad
7.
søndag
10.00
BK Vest, Rødovre
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 5
Nørrekær
Albertslund IF (2)
Nørrekær
7.
søndag
11.12
BK Vest, Rødovre
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 8
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
7.
søndag
12.06
BK Vest, Rødovre
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 7. maj • Pulje 8
Vallensbæk Idrætscenter
Skibby IK
Vallensbæk Idrætscenter
7.
søndag
13.00
BK Vest, Rødovre (2)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 3
Nørrekær
Hvissinge United
Nørrekær
10.
onsdag
19.00
BK Vest, Rødovre
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 • Pulje 3
Nørrekær
Ejby IF 1968
Nørrekær